piątek, 19 czerwca 2015

Jak znaleźć ... motywację do uprawiania sportu ?

 
Jak znaleźć do chęć uprawiania sportu i zachować zdrowie?
Spójrzmy prawdzie w oczy, choć wiemy że regularne uprawianie sportu jest naszemu ciału i będąc aktywnymi  czujemy się dobrze są chwile kiedy  tak naprawdę nie mamy ochoty nosić szortów, tenisówek i robić ćwiczeń. To te chwile, kiedy szukamy  każdego  pretekstu, aby uniknąć siłowni. To właśnie wtedy powinniśmy starać się znaleźć odpowiednią motywację i determinację aby  nadal z wytrwałością trenować! Ale jak?
Przede wszystkim staraj się pamiętać, dlaczego zdecydowałeś się na rozpoczęcie  aktywności fizycznej - czy to dlatego, że chcesz schudnąć?  Czy też po to aby wyeliminować wstrętne zakwasy po wspinaczce po schodach? A może chcesz, się lepiej czuć psychicznie i fizycznie?
Zrób zdjęcie prezentujące Ciebie "przed" w porównaniu do tego, co chcesz, osiągnąć . Oczywiście nikomu nie musisz  go pokazywać, ale będzie on służył jako bodziec motywujący dla Ciebie. Jeśli twoim celem jest, aby schudnąć, możesz wydrukować  zdjęcie „idealnej  sylwetki ” -  i umieść go  tam, gdzie zawsze można go zobaczyć ono  pomoże Ci zapamiętać  jest twój cel !
Kup sobie nowe buty i ubrania sportowe  to zawsze daje impuls do rozpoczęcia  lub wznowienia treningów . Możesz  kupić  tylko  nową matę do  jogi, kolorową koszulkę  na rower lub coś, co zmieni Twój wygląd i będzie Cię dopingować. Pamiętaj  aby nie zepsuć tego zakupu poczuciem  winy, że kupiłeś coś na co cię nie było stać.
Opracuj plan realistycznych krótkoterminowych celów   - tak aby zobaczyć , że małe kroki dają szybkie wyniki i składają się na dobrą drogę do osiągnięcia  wielkiego celu . Najpierw spróbuj zrobić jakieś krótsze treningi. Jeśli pomysł, aby poćwiczyć półtoragodzinny po prostu  ci się nie podoba, przejdź  do treningu 20-30 minutowego  polegającego na  szybkim spacerze przez 10-15 minut i  rowerze przez piętnaście minut. Jak znajdziesz w  sobie motywację wydłużaj  czas i intensywność treningu.
 
Popraw swoją dietę, próbując nowych zdrowych przepisów . Zamień dotychczasowe dania na  kolorowe i smaczne potrawy , które często są łatwe do przygotowania . Tym sposobem poczujesz się bardziej świadomy własnego zdrowia i tym bardziej będziesz  dążył  do tego aby nie  zepsuć dobrych intencji przez unikanie ćwiczeń.
Nuda jest często wrogiem sportu, ale trenować razem z przyjaciółmi lub krewnymi niewątpliwie może uczynić go bardziej zabawnym i wciągającym ... spróbuj! Aby zapobiec nudzie, staraj się zmieniać ćwiczenia jak najczęściej . Dołącz do tego  jakiś amatorski wyścig, może być  w celach charytatywnych lub społecznych  , który  na celu ma promowanie jakiejś inicjatywy z którą się zgadzasz i popierasz . Osiągnięcie jakiegoś dodatkowego celu przynosi  lepsze efekty niż tylko powód dbania o własną  linię.
Bądź również na  bieżąco z  playlistą, zmieniając rytm i utwory, tak aby nie pozwolić im stać się  rutyną : nie możesz słuchać w kółko to samo . Skorzystaj z okazji, aby odkrywać nową muzykę i dać sobie energię z jej rytmu.
Po dobrym treningu, zrób coś  co cię cieszy – spotkaj się z kimś lub zrób sobie wieczór z filmem lub książką  . Unikaj natomiast  „spotkania ” z niezdrowym  jedzeniem typu chipsy fastfoody itp.
 
Wreszcie, przestań mówić o złej pogodzie,  że do  siłowni daleko i że jesteś strasznie zmęczony!!!! Postaw na  korzyści  jakie osiągasz ze  sportu w swoim życiu i  jak zwiększa to   poczucie Twojej wartości.

2 komentarze:

  1. Witaj
    Ciekawe i mądre rady, mnie podobała się rada ze zdjęciem... a bieganie pomaga też na depresję tak czytałam
    pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak znaleźć motywację to sportu tu https://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń