JAK ZNALEŹĆ...Jak znaleźć do chęć uprawiania sportu i zachować zdrowie?

Spójrzmy prawdzie w oczy, choć wiemy że regularne uprawianie sportu jest naszemu ciału i będąc aktywnymi czujemy się dobrze są chwile kiedy tak naprawdęnie mamy ochoty nosić szortów, tenisówek i robić ćwiczeń. To te chwile, kiedy szukamy każdego pretekstu, aby uniknąć siłowni. To właśnie wtedy powinniśmy starać się znaleźć odpowiednią motywację i determinacjęaby nadal z wytrwałością trenować! Ale jak?


Przede wszystkim staraj siępamiętać, dlaczego zdecydowałeś się na rozpoczęcie aktywności fizycznej - czy to dlatego, że chcesz schudnąć? Czy też po to aby wyeliminować wstrętne zakwasy po wspinaczce po schodach? A może chcesz, sięlepiej czuć psychicznie i fizycznie?
Zrób zdjęcie prezentujące Ciebie "przed" w porównaniu do tego, co chcesz, osiągnąć . Oczywiście nikomu nie musisz go pokazywać, ale będzie on służył jako bodziec motywujący dla Ciebie. Jeśli twoim celem jest, aby schudnąć, możesz wydrukować zdjęcie„idealnej sylwetki ” - i umieść go tam, gdzie zawsze można go zobaczyć ono pomoże Ci zapamiętać jest twój cel !

Kup sobie nowe buty i ubrania sportowe to zawsze daje impuls do rozpoczęcia lub wznowienia treningów . Możesz kupić tylko nową matę do jogi, kolorowąkoszulkę na rower lub coś, co zmieni Twój wygląd i będzie Cię dopingować. Pamiętaj aby nie zepsuć tego zakupu poczuciem winy, że kupiłeś coś na co cię nie było stać.
Opracuj plan realistycznych krótkoterminowych celów - tak aby zobaczyć , że małe kroki dająszybkie wyniki i składają się na dobrą drogę do osiągnięcia wielkiego celu . Najpierw spróbuj zrobićjakieś krótsze treningi. Jeśli pomysł, aby poćwiczyć półtoragodzinny po prostu ci się nie podoba, przejdź do treningu 20-30 minutowego polegającego na szybkim spacerze przez 10-15 minut i rowerze przez piętnaście minut. Jak znajdziesz w sobie motywację wydłużaj czas i intensywność treningu.
Popraw swoją dietę, próbując nowych zdrowych przepisów . Zamień dotychczasowe dania na kolorowe i smaczne potrawy , które często są łatwe do przygotowania . Tym sposobem poczujesz się bardziej świadomy własnego zdrowia i tym bardziej będziesz dążył do tego aby nie zepsuć dobrych intencji przez unikaniećwiczeń.
Nuda jest często wrogiem sportu, ale trenować razem z przyjaciółmi lub krewnymi niewątpliwie może uczynić go bardziej zabawnym i wciągającym ... spróbuj! Aby zapobiec nudzie, staraj się zmieniać ćwiczenia jak najczęściej . Dołącz do tego jakiś amatorski wyścig, może być w celach charytatywnych lub społecznych , który na celu ma promowanie jakiejś inicjatywy z którą się zgadzasz i popierasz . Osiągnięcie jakiegoś dodatkowego celu przynosi lepsze efekty niż tylko powód dbania o własną linię.

Bądźrównież na bieżąco z playlistą, zmieniając rytm i utwory, tak aby nie pozwolić im stać się rutyną : nie możesz słuchać w kółko to samo . Skorzystaj z okazji, aby odkrywać nową muzykęi dać sobie energię z jej rytmu.

Po dobrym treningu, zrób coś co cię cieszy – spotkaj się z kimś lub zrób sobie wieczór z filmem lub książką . Unikaj natomiast „spotkania ” z niezdrowym jedzeniem typu chipsy fastfoody itp.

Wreszcie, przestań mówić o złej pogodzie, że do siłowni daleko i że jesteś strasznie zmęczony!!!! Postaw na korzyści jakie osiągasz ze sportu w swoim życiu i jak zwiększa to poczucie Twojej wartości.

Sekret poszukiwaniu miłości…

Jeśli naprawdę chcesz znaleźć miłość bardzo skuteczną metodą, która przynosi w tym temacie sukces jest…Zadbanie o siebie


Tutaj nie mam na myśli, aby zadbać o swoje zdrowie, ciało, o swój umysł, karierę, swoje finanse itd. Dbanie o siebie oznacza znacznie więcej: to znaczy kochać siebie - nie w egoistyczny sposób, ale w prawdziwym sensie i w zasadniczy sposób.

Oznacza to, że każdy wybór który dokonasz w swoim życiu, zwłaszcza dotyczący twojego życia uczuciowego rób zadając sobie pytanie


Czy tym wyborem dbasz o siebie ??


Na przykład: załóżmy, że pewna osoba - Ewa, zakochała się. Wszystko wygląda wspaniale.
Ale Ewa zaczęła jeść bardzo mało, ponieważ
1) chce być szczuplejsza w oczach partnera lub osoby, którą kocha, albo
2) jej emocje są tak silne i intensywne, że nie ma apetytu - umysł nie może się oderwać od myśli o ukochanej osobie tzw. "zakochania się" i przewyższa wszystkie inne myśli nawet dot. posiłków.

W ten sposób Ewa traci równowagę emocjonalną i zaczyna działać w sposób "niezrównoważony" zaczynają się kłótnie i pierwszy czar pryska. Teraz Ewa musi odzyskać równowagęemocjonalną i psychiczną.

Wśród wielu powodów, dlaczego powinniśmy najpierw dbać o siebie jest to , że możemy podejmować lepsze decyzje, ponieważ jesteśmy na nie gotowi psychicznie, emocjonalnie, fizycznie. W tym samym czasie, ta równowaga czyni nas lepszymi partnerami i kochankami.

Podam przykład, który nam to zobrazuje…

Powiedzmy, że mój umysł, moje ciało, stan emocjonalny, marzenia, moje nadzieje tworzą piękny ogród, ogród, który przyciąga potencjalnych partnerów, którzy chcą wejść na ogród, podziwiaćgo…

Ale jeśli żyję w sposób, który nie daje wystarczająco dużo czasu i energii, aby zadbać o ten ogród, aby zachować zdrowe, bujne rośliny , usunięcie chwastów, odżywienie roślin i tak to będzie coraz bardziej zaniedbany ogród na pustyni!

Nie tylko stanie się on nie do poznania, tracąc tożsamość ogrodu ale i nikt nie będzie chciał do niego wejść i na żywo go podziwiać i uwielbiać!

Zdobądź miłość i kochaj/dbaj o siebie !!!

Nawet jeśli kiedyśznajdziesz kogoś, kto zadba o twój ogród, nikt nie będzie w stanie zrobićdobrze, gdy będzie to zrobić sam …

Prawdą jest, że znalezienie prawdziwej miłości oznacza znalezienie osoby, która przyczynia się do ochrony zdrowia, urody, życia naszego ogrodu .

Ale nasi partnerzy będąmieli również swój ogród do opieki - w przeciwnym razie, jeśli partner zaniedba siebie nie będzie to już ogród, w którym zakochałeś i z czasem zaczniesz odczuwać skutki tego zaniedbania . W idealnym związku każdy dba o swoją równowagę przyczyniając sięrównież do równowagi psychicznej i wsparcia partnera i tym samym do rozkwitu jego ogrodu.

Zobacz, jak to wszystko jest połączone? Jak zdrowie i równowaga oraz akceptacja i dbanie o siebie prowadzi do znalezienia i utrzymywania miłości z ludźmi równie zdrowymi… i jak dobrze nasz związek funkcjonuje jeśli tylko dbamy o siebie ? Mam nadzieję, że z analogia z ogrodem w prosty sposób wyjaśniła, że niewiele naprawdę trzeba zrozumieć, aby znaleźć miłość, miłość o którą będziemy wzajemnie dbać i która zapewni nam trwały związek .

W jaki sposób możemy ustalić, czy osoba, której jesteśmy zakochani jest odpowiednia dla nas, czy będzie w stanie długo kochać?Zadaj sobie to proste pytanie:

Czy osoba w której jesteś zakochany tworzy atmosferę komfortu i wsparcia emocjonalnego i psychicznego , które pomogą osiągać Ci twoje cele i realizowaćswoje marzenie ? Czy będziesz mógł być osobą chcesz być?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, to gratuluję!

Jeśli odpowiedź brzmi "" nie ", osoba o której myślisz, że Cię” kocha” jest „bezużyteczna "dla Ciebie i do twojego życia i należy zastanowić się, jak znaleźć prawdziwą miłość, a nie przeciętnego zamiennika.

Znalezienie miłości oznacza uczenie się kochania w sensie "dbania o siebie", aby osiągnąć wspólną emocjonalną równowagę i uczuciową dojrzałość .

Im bardziej siebie kochasz, tym bardziej będą ciebie inni kochali
Jak znaleźć przyjaciół???

Ludzie czują się samotni z różnych powodów …na przykład nie mają wystarczająco dużo znajomych i nie są w stanie uzyskać poczucia wspólnoty w dzieleniu się z nimi swoimi radościami i smutkami Pamiętaj samotność jest wtedy, gdy nie jesteś zadowolony z tego , że jesteś sam. Na szczęście, istnieje szereg sposobów na przezwyciężenie samotności.

WAŻNE: jeśli masz uporczywe poczucie osamotnienia skonsultuj się z lekarzem ponieważ może być to oznaka depresji.

Przy próbie przezwyciężenia samotności musisz chcieć tego naprawdę . Pamiętaj , że wszyscy czasami czujemy się samotni i nie jest to nic nadzwyczajnego - szczególnie podatni na poczucie samotności jesteśmy w fazach przejściowych naszego życia na przykład wtedy gdy się coś kończy.
v Spędzaj więcej czasu wśród innych ludzi.

Jeśli chcesz mieć przyjaciół musisz najpierw znaleźć się w miejscach, w których możesz ich spotkać. Weź udział w szkoleniach, w zajęciach sportowych, w spotkaniach stowarzyszeńwolontariatu , w społecznościach , które mogą otworzyć Cię na nowąwiedzę. Nie muszą to być płatne zajęcia …wiele spotkań takich jak na przykład koncerty , zwiedzanie miasta z przewodnikiem czy też spotkania np. w klubie podróżnika odbywa się za darmo. Dołącz do klubów lub organizacji zrzeszających ludzi o podobnych do twoich zainteresowaniach. Wspólne pasje pozwolą Ci łatwiej nawiązać rozmowę.

v Zmierz się z sobą aby przejąć inicjatywę w relacjach społecznych.

Nie czekaj na innych ludzi aby zbliżyć się do nich… jeśli wszyscy myśleliby tak jak ty, nikt by nigdy nie zrobił pierwszego kroku. Zwróć się do osoby przed tobą w autobusie, w poczekalni , w sklepie nawet o jakąś banalną rzecz . Pamiętaj bądź ciekawy świata i innych napotkanych ludzi to wstęp do tego , że inni zaczną wykazywać zainteresowanie tobą . Większośćz takich pogadanek nie będzie znacząca ale im więcej ich przeprowadzisz, tym łatwiej będzie ci znaleźć kogoś, kto naprawdę zostanie w twoim życiu na dłużej.


v Spędzaj więcej czasu z rodziną.

Odrzuć wszelkie niesnaski wobec rodziny , żyj zgodnie z poszczególnymi jej członkami i aktywnie w niej uczestnicz . Zorganizuj święta czy też zaproś na kawę kolejnych jej członków – odkryj rodzinne historie ; zrób drzewo genealogiczne - może to prowadzić do nowej przyjaźni…po prostu , nigdy nie mów nigdy!


v Kup sobie psa.

Pies na pewno pomoże czuć Ci się mniej samotnie. Zwierzęta są wspaniałymi towarzyszami i źródłem bezinteresownej miłości i lojalności. Chodzenie na spacery z psem może być także świetnym sposobem, aby poznać nowych znajomych !

v Dołącz do społeczności online.

Podziel się swoimi myślami i doświadczeniami lub zadaj pytania do tych, którzy mają doświadczenie w podobnych sytuacjach. Fora internetowe często pozwalają aby pomóc innym, ale równie dobrze mogą być dobrym źródłem samopomocy. Użyj portali społecznościowych, takich jak Twitter, Google Plus lub Facebook, jako narzędzi aby spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach. To może być dobry sposób, aby dzielić się wzajemnie swoimi pasjami . Użyj naszej-klasy aby odnowić stare znajomości.Pamiętaj inni ludzie nie żyją tylko po to aby cięosądzać i oceniać negatywnie. Wyjdź ze skorupy i dotrzyj do nich, ponieważ kiedy wchodzimy w kontakt z inną osobą tym samym pomagamy sobie. Naprawdę im więcej dajemy uśmiechu , inspiracji , radości i pomocy innym tym więcej dostaniemy w zamian: czerpiemy tyle dobra ile dajemy innym ;-)
Jak odnaleźć swoje korzenie


Genealogia to hobby, sztuka i nauka odkrywania własnej historii poprzez którą dowiadujemy się, kim są nasi przodkowie i skąd pochodzi nasza  rodzina.
Internet dostarcza wiele zasobów historycznych w trybie online co pozwala  odnaleźć informacje o naszych przodkach szybciej i łatwiej niż jeszcze parę lat temu.


Wybierz swój cel

Przed przystąpieniem do badania historii swojej rodziny, skup się na tym, co chcesz osiągnąć. Czy chcesz podążać za matczyna czy też za  ojcowską (po nazwisku) linią  rodziny a  może chcesz  sprawdzić jakąś rodzinną legendę?

Historia rodziny zaczyna się w domu

Złota zasada w badaniach nad historią  to  próba odtworzenia tego, co już wiesz. Rozpocznij nagrywanie/spisywanie informacji typu : daty i miejsce urodzenia, małżeństwa , dzieci a następnie szczegóły dotyczące rodziców, dziadków i krewnych zgodnie z  własnymi wspomnieniami.

Następny krok: Twoi krewni

Informacje dostarczone przez krewnych zwłaszcza starszych znacznie zwiększą Twoją wiedzę o rodzinie. Tutaj jedna uwaga  do tematu trzeba podejść bardzo  delikatnie - Anegdoty rodzinne wraz z upływem czasu mogą  być lekko zniekształcone. Krewni są podstawowym i bardzo cennym  źródłem informacji o Twoich przodkach – pamiętaj takich informacji nie znajdziesz w żadnej bazie danych;-)

Osiągnąć sukces

Powodzenie w poszukiwaniu rodzinnych historii  zależą od wielu czynników, z których wiele pozostaje poza wszelką  kontrolą. Twój sukces może zależeć od przetrwania dokumentów i zapisów . Jednak sukces może zależeć także od Twojej wytrwałości, otwartego umysłu i brania pod uwagę więcej niż jednego punktu widzenia. Od czasu do czasu zdarzy Ci się zmierzyć z przeszkodą nie do pokonania. 


Dokumenty i zdjęcia
Większość gospodarstw domowych posiada stare dokumenty i fotografie, które mogą być przydatne do studiowania historii rodziny.
Przykłady dokumentów, które mogą pomóc poszukiwaniach  to:
Świadectwa urodzenia, małżeństwa i śmierci, nekrologi, rodzinne biblie, świadectwa szkolne, dyplomy i nagrody z uczelni/szkoły, wojskowych ewidencji , dokumenty handlowe, dokumenty emigracyjne, dokumenty podróży, pamiętniki, książki adresowe, notatniki , kartki na urodziny, listy, pocztówki, wycinki z gazet i inne pamiątki.

Spójrz na stare rodzinne fotografie i zobacz, jak wielu ludzi można rozpoznać a jak wielu nie. Pokaż zdjęcia  starszym krewnym, aby odświeżyć swoją i ich  pamięć. Spróbuj poprosić ich, aby zidentyfikowali wszystkich na zdjęciu – zapisz te informacje. Wszelkie gromadzone w rodzinie informacje mogą pomóc zbudować  fundament, na którym osadzisz  historię swojej rodziny.


Dowiedz się o historii rodziny z takich źródeł jak księgi parafialne , lokalne biblioteki, które często  przechowują szeroki zakres informacji na temat lokalnych historii.
Skontaktuj się  z historycznymi stowarzyszeniami w danym regionie- posiadają one wiedzę i periodyki nie dostępne nigdzie indziej. Wyszukaj w Internecie aktywną społeczność genealogiczną  z danego regionu -  znajdź forum na którym, możesz zadawać  pytania.
Wybierz odpowiednie narzędzia

Drzewo genealogiczne jest kluczowym elementem każdego badania historii rodzinnej, a jego stworzenie jest często ekscytującą podróżą. O becnie dostępne jest proste w obsłudze oprogramowanie genealogiczne, które pomaga śledzić różne osób w drzewie i relacje między nimi. Przykładowy  Family Tree Builder to dobry wybór w tym zakresie. Darmowy program  obsługuje wiele języków i oferuje prosty w obsłudze interfejs.
Internet jest pełen danych genealogicznych, ale informacje te są fragmentaryczne i trudne do znalezienia. Aby zaoszczędzić czas, można skorzystać z wyszukiwarki specjalnie stworzonej dla  genealogii MyHeritage.com . Wyszukiwarka pomaga  automatycznie uzyskać rezultaty z głównych baz danych genealogicznych w Internecie, odnoszące się do nazwisk i osób, których się  szuka.


Ciesz się i dziel

Po zbudowaniu swojego drzewa genealogicznego, zebraniu ciekawych starych rodzinnych zdjęć, zgromadzeniu starych rodzinnych legend, opowieści i anegdot, nie zachowuj tego skarbu dla siebie! Opublikuj je w Internecie , zorganizuj wystawę w lokalnej bibliotece dziel się tym sukcesem z innymi .
Użyj MyHeritage.com aby utworzyć stronę internetową  udostępnij tam swoje drzewo genealogiczne i historię swojej rodziny.
Jak znaleźć wyjątkową dziewczynę

Jest  gdzieś lecz nie wiadomo gdzie… idealna dziewczyna również dla Ciebie !!!

Ale jak znaleźć dziewczynę swoich marzeń ? Czy   zastanawiałeś się nad tym, czym spowodowane jest to, że niektórzy mężczyźni są bardziej atrakcyjni dla kobiet niż inni, mimo, że nie są wcale super przystojniakami?
Niektórzy ludzie starają się doskonalić swoje umiejętności w uwodzeniu kobiet  w każdym miejscu, podczas gdy inni po prostu bardziej nieśmiali mają z tym  duży problem  
Powiem wprost: do każdej relacji damsko-męskiej, trzeba podchodzić indywidualnie, bo każdy człowiek jest absolutnie wyjątkowy. Niemniej prawda jest taka, że zasadniczo 99,9 % kobiet pociągają te same rzeczy u facetów …


Bądź atrakcyjny!
Większość ludzi uważa, że ​​ich sytuacja finansowa  czy wygląd jest odpowiedzią na ich problemy w miłości. NIEPRAWDA! Kobieta będzie bardziej zainteresowana mężczyzną jako człowiekiem. Od jego statusu materialnego będzie bardziej atrakcyjny ktoś kto dużo podróżował , czytał…ktoś  kto potrafi tańczyć, gotować,  grać  na instrumencie lub ma jakieś ciekawe hobby. Człowiek, który jest aktywny nie tylko ubogaca siebie ale również  tworzy możliwości do poznania kogoś ciekawego. Jeśli chcesz ograniczyć się do minimum, weź lekcje salsy ;-)

Pokaż siebie!
Popraw swój wygląd tak bardzo jak to tylko możliwe.. aby łatwiej przejść etap wzajemnego przyciągania . Uroda może być tylko bonusem w dążeniu do poznania wymarzonej dziewczyny. A więc…
• Znajdź własny styl! Pamiętaj , ze  istnieją czasopisma z modą męską które podpowiedzą ci co  jest modne . W klasycznym stylu poradniki/książki podpowiedzą ci co i w jaki sposób łączyć. W sklepie dobrze ubrana ekspedientka może pełnić funkcję doradcy…
• Idź do fryzjera i zapytaj o poradę na temat najlepszej dla Ciebie fryzury
• Użyj golarki do  włosów w nosie i uszach
• U kosmetyczki zrób porządek z cerą i uzyskaj kształt brwiZmień przyzwyczajenia!
Warto także zwrócić uwagę na swoje przyzwyczajenia i nawyki. Wszyscy wiemy, że takich rzeczy trudno oduczyć. Odkryj i popracuj nad swoimi wadami , które obecnie uważasz za atuty. Zobacz jakie jest   twoje zachowanie przy znajomych -   kobiety uważają  , że idealny facet powinien zachowywać się w stosunku do nich  tak samo w każdej sytuacji, czy to przy kolegach czy przy rodzicach. Zapomnij  też  o starych problemach i przestań darzyć negatywnymi uczuciami swoje byłe dziewczyny. Wprowadzenie takich konfliktów do nowego związku nie jest dobrym pomysłem. Dlatego pozbądź się wszelkich niejasności i negatywnych uczuć.


Sprawdź swoją gotowość!
Zadaj sobie  pytanie na temat swojej gotowości do emocjonalnego zaangażowania się! Stań się najpierw partnerem swoich marzeń tzn.  bardziej kochającą, autentyczną i godną zaufania osobą .

Pokaż klasę w uwodzeniu!
Uśmiechaj się jak najczęściej , bądź pomocny  - dawaj sygnały, które sprawią , że dziewczyna zda sobie sprawę, że jest nią zainteresowany. Spraw  aby poczuła się z Tobą bezpiecznie i pewnie , bądź  zabawny i interesujący.


Pamiętaj!!!
Nawet jeśli dziewczyna szaleje za Tobą i wciąż  o Tobie myśl nigdy się do tego wprost nie przyzna . Paradoksalnie zainteresowana Tobą kobieta, może udawać, że nie jest Tobą zainteresowana i będzie starać się Ciebie ignorować!!! ;-)

Jak odnaleźć… w życiu właściwego mężczyznę?

Poznanie  właściwego mężczyzny  nie jest tylko kwestią  szczęścia i losu, ale przede wszystkim  jest wynikiem pomocy sobie i zbiegom okoliczności, od których się może się  zacząć coś wielkiego…

BLOG PRZENIESIONY POD ADRES:
Jeśli chcesz przeczytać ten  artykuł zajrzyj poniżej
 Jak znależć pasję

"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia w swoim życiu" – Konfucjusz
 BLOG PRZENIESIONY POD ADRES:


Jeśli chcesz przeczytać ten  artykuł zajrzyj poniżej


 
 

 

 Jak odnaleźć siebie...  zmieniając  swoje życie małymi krokami.

Czasami chcesz znaleźć sens swojego życia i dokonać w nim wielu zmian  ale nie pozwalają na to okoliczności. Często  jesteśmy zmuszeni do  dostosowania się do sytuacji nad którymi nie mamy kontroli, takich jak środowisko rodzinne lub praca, która przytłacza nas dzień po dniu.

BLOG PRZENIESIONY POD ADRES:


Jeśli chcesz przeczytać ten  artykuł zajrzyj poniżej


 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz